Jak přispívat?

Pokud jste se rozhodli zapojit společně s námi do našeho technického blogu, tak jsme velmi rádi a děkujeme. Zde uvádíme krátký návod jak na to.

V pravém panelu je box s názvem „System“ a v něm klikněte na „Registrace“. Poté zadejte uživatelské jméno, které se bude zároveň zobrazovat jako vaše autorské jméno (budete se pod ním také přihlašovat) a Váš e-mail. Poté vyčkejte než vám přijde e-mail s vygenerovaným heslem, se kterým se nyní můžete přihlásit (opět box „System“, tentokrát položka „Přihlásit se“).

Nyní jste v administraci webu a v levém panelu můžete vidět položky Nástěnka, Příspěvky, Komentáře a Profil. Důležitá je položka Příspěvky, kde můžete založit nový příspěvek a vidíte zde všechny své příspěvky. V médiích vidíte všechny nahrané soubory na webu, sem případně nahráváte soubory pro vlastní články. V komentářích vidíte všechny komentáře na webu, opět můžete upravovat jen ty vaše nebo ty pod vašimi články. Úprava profilu je v položce profil.

Jak tedy správně napsat článek? V položce příspěvky klikněte na „Vytvořit příspěvek“ a poté už dostanete do ruky jednoduchý textový editor a zbytek je na Vás. Za zmínku však stojí třeba značka pro pokračování textu, kterou najdete na předposledním místě v prvním řádku pro úpravu textu. Touto značkou dáte znamení, kde se má text zalomit v případě náhledu článku, abyste nám nevytvářely super dlouhé úvodní stránky. Kdyžtak vyberte vpravo i rubriku do jaké Váš článek spadá, aby se správně rozřadil (zatim jich tam moc není, ale nebojte, přibudou). Článek můžete před publikací různě ukládat a podívat se na náhled a až budete připraveni, tak můžete kliknout na „Publikovat“ a poté Vám ho už administrátor může zveřejnit.

Článek se nejen objeví na naší hlavní straně, ale také se obejví na našich sociálních sítích a vytvoří  na něj odkaz. Pokud si to nepřejete tak pod úpravou článku změňte „Enable auto publish post to my facebook account“ na hodnotu „no“ pro facebook a „Enable auto publish posts to my twitter account“ na „no“ pro twitter.

To bude asi vše, pokud budete mít jakýkoliv další dotaz, tak mě kontaktujte na e-mail: h.cervinka(at)allcomp.cz. Dík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *